top of page
VLKODLACI 4-1.png

Původ vlkodlaků

Mytologické zvíře a předmět mnoha příběhů po celém světě - a více než několika nočních můr. Vlkodlaci jsou podle některých legend lidé, kteří se mění v brutální, mocné vlky. Jiné je označují za mutantní kombinaci člověka a vlka. Všechny verze je do jednoho popisují jakožto krvežíznivá zvířata, která nemohou ovládat svou touhu po zabíjení lidí a zvířat.

Není jasné, kdy a kde legenda o vlkodlacích vznikla. Někteří vědci se domnívají, že vlkodlak debutoval v Eposu o Gilgamešovi (cca 2100 let př. n. l.), nejstarší známé západní próze, když Gilgameš zavrhl svou milenku, protože svého předchozího partnera přeměnila ve vlka. Další známá zmínka se objevuje v řecké mytologii s legendou o králi Lycaonovi. Podle legendy Lycaon, syn Pelasgusův, rozhněval boha Dia, když mu podával jídlo z pozůstatků obětovaného chlapce. Za trest rozzuřený Zeus přeměnil Lycaona a jeho syny ve vlky.

Vlkodlaci se také objevili v raném severském folklóru. Sága o Vølsunzích vypráví příběh otce a syna, kteří objevili vlčí kožešiny, které byly schopné proměnit lidi ve vlky po dobu deseti dnů. Dvojice si na sebe navlékla kožešiny, proměnila se ve vlky a v lese uspořádali zabijácké hody. Jejich řádění skončilo, když otec zaútočil na svého syna a způsobil mu smrtelné zranění. Syn přežil jen díky tomu, že havran dal otci list s léčivou silou.

Proslavení vlkodlaci v průběhu dějin

Mnoho takzvaných vlkodlaků z období minulých staletí bylo ve skutečnosti pouze sériovými vrahy a Francie na nich měla svůj spravedlivý podíl. V roce 1521 francouzi Pierre Burgot a Michel Verdun údajně přísahali věrnost ďáblovi a tvrdili, že vlastní zázračnou mast, která je po natření přeměňuje na vlky. Poté, co se přiznali k brutálním vraždám několika dětí, byli oba upáleni na hranici. Poprava upálením byla považována za jeden z mála způsobů, jak zabít vlkodlaka.

Giles Garnier, známý jako "Vlkodlak z Dole", byl další francouz ze šestnáctého století, který si nárokoval slávu za stejnou mast se schopnostmi morfování do vlka. Podle legendy ve své vlčí podobě brutálně zabíjel děti a pochutnával si na jejich mase a kostech. I on byl upálen za své obludné zločiny.

Ať už byli Burgot, Verdun nebo Garnier duševně nemocní, jednali pod vlivem halucinogenní látky nebo byli jednoduše chladnokrevnými zabijáky, je na sáhodlouhou diskuzi. Ale pověrčivým evropanům během 16. století to pravděpodobně nevadilo. Pro ně by takové ohavné zločiny mohlo spáchat jen děsivé zvíře, jakým vlkodlak nade vší pochybnost byl.

Peter Stubbe, bohatý zemědělec z 15. století v německém Bedburgu, může být považován za nejznámějšího vlkodlaka v dobách Salemu ze všech dříve zmíněných. Podle folklóru se v noci měnil na podivné vlčí stvoření a zabil mnoho občanů Bedburgu. Peter byl nakonec obviněn z hrůzostrašných vražd poté, co byl zajat skupinou lovců, kteří tvrdili, že ho viděli měnit se z vlka do lidské podoby. Byl odsouzen k trestu smrti poté, co se při mučení přiznal k divokému zabíjení zvířat, mužů, žen a dětí - a pojídání jejich ostatků. Rovněž prohlásil, že vlastní očarovaný opasek, který mu dal sílu přeměnit se na vlka podle libosti. Není žádným překvapením, že zmíněný opasek nebyl nikdy nalezen.

Peterova vina je kontroverzní, protože někteří lidé věří, že nebyl vrah, ale oběť politického lovu čarodějnic - v tomto případě spíše lovu vlkodlaků. Ať tak či onak, okolnosti obklopující jeho život a smrt vyvolaly v té době nekontrolovatelné obavy, že vlkodlaci existovali mezi lidmi.

tumblr_pohr5idB061r51rrzo1_500.gif
tumblr_pohr5idB061r51rrzo2_500.gif
tumblr_pohr5idB061r51rrzo3_500.gif
tumblr_pohr5idB061r51rrzo4_r1_500.gif
tumblr_pohr5idB061r51rrzo5_500.gif

Přeměna ve vlkodlaka - kletba

  • S vlkodlačí kletbou se člověk nerodí, vlkodlakem se musí stát. Na světě existuje několik možností, jak tento "dar" získat, všechna si ale vybírají daň na těle i na duši daného jedince. První transformace je u všech způsobů velmi bolestivý zážitek a je zde vysoké riziko úmrtí.​

  • Jedním ze způsobů, jak se do konce života proměňovat do nebezpečného tvora, patří kletba provedená Okultistou, tedy čarodějnicí, která ovládá schopnosti tvořit kletby a vykonávat je na nic netušících obětech. Kletba samotná vyžaduje rituální oběť, nejčastěji dětskou / nevinnou (konkrétně srdce), nejlépe pak vlasy prokletého a vlčí kůži. S dalšími přísadami je veškerý obsah zabalen do kůže a vyřknuta kletba se jménem daného člověka. Dle síly čarodějnice, jejího soustředění a správnosti provedení rituálu je poté možné podrobit kletbě vybraný cíl. Čarodějnice k tomuto rituálu vybírají především nov. ​

    • Prokletý člověk trpí od té doby nočními můrami, které se spouští od chvíle, kdy kletba byla provedena, v noci blouzní v horečkách, slabost pohlcuje svalstvo a první účinky začínají přicházet přibližně do tří dnů v podobě přirozených schopností. Někteří mohou začít bláznit z toho, jak se svět kolem nich mění.

    • Přibližně tři noci před úplňkem tyto zvláštnosti odezní společně s bolestí, vše se vrací do normálu. Jedinou výjimkou může být zvýšená chuť po mase a náruživost, která se dostavuje ve stejnou dobu. Nejvyššího bodu dosahuje poslední noc před finální proměnou. Ta začíná v okamžiku setmění, kdy se měsíc objeví ve vybraný čas na obloze (toto datum je evidováno na úvodní stránce našeho RPG).

    • Samotná proměna není fyzicky náročná jako u druhé možnosti, až 90% prokletých proměnu přežije bez vážných následků. Tito vlkodlaci bývají nebývají natolik šílení a i o Rudém úplňku si umí zachovat chladnou hlavu. Mohou však trpět výpadky paměti a to nejen po prožité proměně, ale celkově, slyšet hlasy v hlavě nebo vidět mrtvé či trpět zrakovými nebo sluchovými halucinacemi.

  • Kletbu lze zvrátit pouze Léčitelem, který jako jediný kletbu může zvrátit. Ani Okultista nemá takovou moc, aby vyřčenou kletbu odvolal. Dalším ze způsobů je pak smrt a následná proměna v ghúla, smlouva s démonem nebo magický artefakt. Těch se však ve světě vyskytuje pomálu a neexistuje skoro žádný záznam o přežití.

Přeměna ve vlkodlaka - přenos slinami

  • Mezi nejčastější a ostatně i nejznámější způsoby, jak přenést vlkodlačí kletbu, bezpochyby patří nákaza skrze kousnutí. Ne vše zpopularizované médii je ale pravda, část se však, jak už to u legend bývá, zakládá na pravdě a ta bývá velmi krvavá, bolestivá a smrtelná.

  • Přenos slinami, konkrétně kousnutím, bývá bolestivý zážitek a může přetrvávat několik dní, dokud se tělo nevyrovná s nákazou a nebo jí nepodlehne. Nakažení může způsobit každý druh vlkodlaka bez ohledu na jeho vznik, riziko přeměny je vyšší u kousnutí prokletých transformační kletbou. Kousnutí může být způsobeno jak za úplňku, kdy je síla viru nejsilnější, pak i bez přeměny v rámci běžné činnosti, např. při sexu, což bývá nejčastější příčinnou smrti u nevěstek.

    • Nákaza ve slinách se musí dostat do krevního oběhu, aby mohla kletba začít účinkovat a přebírat kontrolu nad tělem nakaženého. Při pokousání mimo úplněk, tj. v lidské formě, musí být podobných zranění víc, aby byla vůbec možnost dotyčného (byť nešťastnou náhodou) přeměnit. Taková osoba má na těle četná zranění - hluboké škrábance a kousance. Kletba se do těla dostává pomalu a může přetrvávat až čtrnáct dnů. Většinou se tento úkaz objevuje v období těsně před úplňkem nebo krátce po něm, kdy vlkodlak podléhá dozvukům vlivu luny. Následující doba patří k těžkým zkouškám, nakažený blouzní ve vysokých horečkách, zvrací a v jeho chování se může odrážet dříve potlačovaná agrese. Reaguje přecitlivěle na denní světlo a může trpět i na vyrážku různě po kůži, hlavně na torzu.

    • Druhou variantou je kousnutí při úplňku, což je nejčastější bubák na strašení dětí. Popravdě jen malé procento obětí přežije útok vlkodlaka, neboť se jen málokdy smíří s jedním kousancem. Jedním ze spolehlivých způsobů, jak se zachránit, je nacházet se poblíž vody, kterou vlkodlaci přirozeně nemají v oblibě, nebo se dostat do města, kam se za ním nevydají. Zde horečka nastupuje rychleji a trvá v rozmezí tří až pěti dnů ode dne nákazy. Objevují se bolesti, zvracení, halucinace a další formy vysílení organismu. Třetí noc jsou bolesti nejintenzivnější a nejvíce vyčerpávající. U žen je riziko podlehnutí 5x vyšší jak u mužů, těhotné ženy okamžitě potratí a většinou nepřežijí.

  • U obou verzí se přeměna objeví při dalším nejbližším úplňku poté, co odezní veškeré vedlejší účinky nákazy.

Přeměna ve vlkodlaka - experimenty

Zvláště v moderní době se experimentuje, což přináší řadu objevů nejen na poli medicíny, ale také k výrobě zbraní ve válkách. Provádění pokusů na lidech není nic nového, záznamy o testování na lidských obětech je datováno nejen u Číny ale hlavně starého Egypta. S rozvinutím technologií se pokusy staly součástí dějin - ty největší a nejtajnější se týkaly experimentování s vlkodlačí krví a černou magií. Není tajemstvím, že i samotný Vatikán se účastnil testování na 'dobrovolnících'; obvykle se jednalo o příbuzné zabitých vlkodlaků, ghúlů nebo čarodějnic, kteří se touto formou měli před Bohem očistit ze svých hříchů. Ruinam Draconis vede pečlivě střežené záznamy o výzkumech na poli proměn lidí ve vlkodlaky, jen málokdo je s nimi obeznámen a informace o nich patří k výsostnému postavení v hierarchii.

Nejznámější počátky experimentování s vlkodlačí krví vedli ke stvoření vlkodlaka historií proslaveného jako Gévaudanské bestie. Vznik Bestie se datuje k roku 1760 nebo 1764, kdy jeden z francouzských vojáků, Andreas Trémaux, se vrátil těžce z válek v Americe do rodné Francie, kde byl pod vedením doktora jménem Jacotin Mazet ošetřen a následně testován. Mazet byl považován za šíleného génia - nebo geniálního šílence - a díky mnoha výzkumům zjistil, že s lidmi se snaží koexistovat jiné druhy. S jejich krví prováděl výzkumy a Andreas se stal jeho nejúspěšnějším pokusem. Po první dávce sledoval, jak Andreasovo tělo bojuje s vlkodlačími geny, jak se jeho tělo jako zázrakem hojí před očima. Bohužel jedna dávka nebyla dost a Mazet aplikoval do vojákova těla několik dávek krve odebraných různým vlkodlakům. V závěru se dočkal monstra, příšery z hororových příběhů, které terorizovalo Gevaudan, trhalo oběti na kusy a zapříčinilo smrt více než stovky lidí. Zabit byl až v roce 1767.

VLKODLACI 4-3.png

Emoce a úplněk - dopady na proměnu

Obecně se ví, že vlkodlaci reagují na emoční výkyvy mnohem hůř než obyčejní lidé. Každá emoce je zasáhne naplno a mnohdy s nepředvídatelnými následky. Čím mladší vlkodlak je (myšleno čerstvě proměněný), tím těžší je pro něj zpracovat vedlejší účinky. Síla pocitů mu dokáže zamlžit úsudek, zvláště pak, pokud se jedná o ty negativní, což mnohdy může vést k útoku nebo dokonce zapříčinění smrti.

 

Samozřejmě i vliv úplňku má na vlkodlaky podstatný dopad. Jejich reakce rozdělujeme dle původu vzniku:

  • Kletba

    • Vlkodlak reaguje převážně jako normální člověk. Tu a tam se mohou projevit tvrdší dopady, hlavně pak při vzteku, projevech nenávisti nebo hlubokého žalu. Mimo úplněk se nepřeměňují, ani jejich tělo se nepoddává pokusům o přeměnu - nezvýrazňují se zuby, oči nezezlátnou, neobjevují se tesáky nebo drápy. Obecně líp navazují citová pouta s ostatními, nejvíce však s vlkodlaky a měňavci.

    • Jsou sexuálně náruživí poslední den a noc před úplňkem, nemusí tomu tak být pokaždé. V případě, že byl vlkodlak před kletbou sexuálně aktivní, je velmi pravděpodobné, že u něj bude docházet k frustraci.​

  • Pokousání

    • Pokousaný je náchylnější k výbuchům vzteku, vyvolávání rvaček za účelem boje a celkově výrazným projevům emocí, ať už je jakákoliv. Často můžou působit jako blázni, protože pokousání má dopad na jejich psychiku. Při silných emocích jako je vzrušení, strach, hněv a podobně (mimo radost a jakékoliv druhy euforie) jim tu a tam zezlátnou oči, což má sloužit za varování, jedná se o krátké záblesky. V agresi se mohou prodlužovat tesáky a nehty měnit v drápy, které snadno roztrhají látku na cáry. V takovém okamžiku mohou přeměnit člověka.​ Celkově hůř ovládají sílu a své schopnosti, časem se dokáží orientovat a ovládat.

    • Jejich sexuální náruživost před úplňkem je pravidelná, většinou spějí k tradičně nebezpečným erotickým hrátkám, BDSM jim není cizí.

  • Krev

    • Vlkodlaci vytvoření experimenty nebo jednou krevní transfuzí patří k extrémním případům. Obecně platí, že čím více transfuzí (z různých vlkodlaků) jedinec dostane, tím horší bývá zpracování emocí. Tito tvorové si libují v násilí a nadřazenosti oproti ostatním, praskání kostí jim připomíná pohlazení po duši, jejich emoční výkyvy bývají chybně interpretovány jako bipolární porucha. Mají problém uklidnit se, většinou dřív jednají a teprve pak se ptají nebo pomýšlejí na následky. Stejně jako u pokousaných platí, že i jim probleskuje vlčí podstata očima, usazuje se v nich na delší čas a pro některé může být těžké vrátit původní barvu očí - obvykle to znamená podrobit se klidu. ​To samé platí i pro jejich drápy a tesáky - poslední jmenované se překvapivě objevují pouze při útoku, kdy se instinktivně vysunou.

    • Sex je pro ně uvolněním, vyhledávají ho pravidelně. Jelikož nejsou tolik vázaní na úplněk, nepůsobí na ně tak silně jako na jiné z jejich druhu. Obvykle vyhledávají bondáž, tvrdé zacházení (ať už vedené z jejich strany nebo použité na sobě), svého sexuálního partnera mohou usmrtit.

Vliv úplňku na fyziologii

Úplněk je pro většinu vlkodlaků extrémně náročnou záležitostí, při které jsou nuceni na sebe brát odpornou, hrůznou podobu z nočních můr. Jakmile luna dosáhne plnosti a vystoupá na nebe, člověk postižený vlkodlačí kletbou začnou trpět příšernou bolestí, při které mají pocit, že se jim zaživa stahuje kůže. Kosti praskají pod náporem změny, formují se - některé se zkracují, jiné prodlužují. V hlavě hučí krev, smysly se zostřují, zuby se transformují do tesáků. Existují i případy, kdy vlkodlak při přeměně o své původní zuby a nehty přišel, naštěstí v rámci proměny jsou nahrazeny a poté se stahují zpátky - to je pozorováno u prokletých kletbou čarodějnic. Zuby i nehty bývají součástí ingrediencí pro magické lektvary nebo další kletby.

Většina vlkodlaků se po přeměně umí pohybovat nejen po čtyřech ale také po dvou jako lidé, a jen tu a tam si vypomáhají předními končetinami. Bývají vyšší než dospělí lidé, obvykle měří kolem 190 - 220 centimetrů a váží něco přes metrák (nejvyšší zaznamenaná hmotnost byla 188 kilogramů). Mají silné kosti, které je těžké zlomit a pohybují se překvapivě hbitě. Jejich tělo pokrývá hustá srst, díky níž působí jako hybrid mezi vlkem a člověkem. Pohlavní orgány bývají skryté vrstvou chlupů a proto bývá těžké rozeznat pohlaví. 

VLKODLACI 4-41.png

Schopnosti vlkodlaků

Alfa

Základní:

  • Síla

  • Otupení smyslů

  • Boj beze zbraně

Bonusové:

  • Čtení myšlenek

  • Odolnost vůči magii

  • Regenerace

  • Detekce lži

  • Manipulace s vlkodlaky

​​

Max 2 bonusové schopnosti

Stopař

Základní:

  • Vytrvalost

  • Rychlost

  • Stopování

Bonusové:

  • Boj beze zbraně / se zbraní [blízko/dálka]

  • Citlivý smysl [sluch/čich]

  • Vidění očima vlků

  • Maskování

  • Obratnost

​​

Max 2 bonusové schopnosti

Bojovník

Základní:

  • Síla

  • Boj beze zbraně

  • Necítění bolesti

Bonusové:

  • Předvídání úmyslů

  • Regenerace

  • Telepatie

  • Vytrvalost

  • Boj se zbraní

​​

Max 2 bonusové schopnosti

Ochránce

Základní:

  • Instinkt

  • Regenerace

  • Léčení

Bonusové:

  • Znalost bylin a jedů

  • Rychlost

  • Bezbolestná přeměna

  • Manipulace s emocemi

  • Vytváření pout

​​

Max 2 bonusové schopnosti

Omega

Základní:

  • Kotva

  • Empatie

  • Přeměna do vlka

Bonusové:

  • Komunikace s duchy

  • Postkognice

  • Vidění aury

  • Telepatie

  • Přenesení bolesti

​​

Max 2 bonusové schopnosti

Omegy jsou jediní vlkodlaci, kteří ovládají plnou přeměnu do vlčí podoby. Jelikož jsou nejslabší ze všech vlkodlačích skupin, bývají sami velikostně mnohem menší a váhově v lehčí kategorii - jejich váha je maximálně 98 kilogramů. Proti ostatním vlkodlakům prakticky nemají šanci přežít v boji a proto se často maskují jako součást větších vlčích smeček, které je k sobě přijímají bez výhrad.

Pro omegy bývá přeměna stejně bolestivá jako u normálních vlkodlaků ale mohou mít problém s návratem do reality. Pokud se dožijí vysokého věku, zasahuje je velmi často demence nebo disociativní porucha osobnosti, kdy se přestávají chovat jako lidé ale berou na sebe chování své vlčí stránky.

VLKODLACI 4-2.png

Nový druh vlkodlaků

Tato podkategorie vlkodlaků je nová a vytvořená umělou formou. Nákazu lze přenášet, ale existuje zde velmi vysoké riziko, že oběť nepřežije přeměnu - mnohem vyšší než je tomu při klasickém pokousání; zde se odhaduje na přibližně 1% šanci. Bestií se může stát pouze člověk, kterému byla do těla vpravena několikanásobná transfúze červených krvinek od různých vlkodlaků - pakliže je pouze jedna, může vzniknout jakýkoliv výše uvedený druh, včetně Omegy. První zaznamenanou Bestií, po níž dostal tento druh svůj název, byla již zmíněná Gévaudanské bestie, uměle vytvořený vlkodlak za pomocí vědy. Tito vlkodlaci bývají obzvláště náchylní na výbuchy vzteku, mají problémy s ovládáním emocí a většinou se z nich stávají psychopati a dávají se na dráhu vrahů. Právě díky nim vznikla pohádka o Červené karkulce, která dodnes koluje v různých verzích po celém světě. Jako jediní se nepřeměňují o úplňku.

Vlkodlaci s experimentálními základy jsou daleko silnější než obyčejný vlkodlak a jejich ability jim poskytují neuvěřitelnou výhodu při boji - jejich smysly jsou ostřejší, regenerace rychlejší a výraznější. V Rusku je nasazují jako zbraň proti povstalcům systému. Neexistuje jich mnoho, většina z nich byla vyhubena za konce Druhé světové války a ti, kteří přežili, tak jsou chytáni Vatikánem nebo speciálně vycvičenými lovci s genetickými predispozicemi pro boj s nimi. V rámci evoluce si vypěstovali alergii na stříbro, blízký kontakt (i bez doteku) jim způsobuje vyrážku na kůži a jeho zasažením reagují hůř.

Lokiho synové

Bestie

Základní:

  • Síla

  • Odolnost vůči magii

  • Vytrvalost

  • Regenerace

  • Citlivé smysly [zrak/sluch/čich]

Bonusové:

  • Čtení myšlenek

  • Manipulace s vlkodlaky

  • Manipulace se strachem

  • Detekce lži

  • Necítění bolesti

  • Boj beze zbraně

​​

Max 2 bonusové schopnosti

Tato novodobá skupina vlkodlaků asi nejvíce připomíná to, co by se dalo nazvat smečkou. Jejich zakladatelem byl Bjørn Owe, norský vlkodlak, který se po Druhé světové válce rozhodl dát dohromady některé vlkodlaky, kteří se již odmítali ukrývat a splývat s obyčejnými lidmi. Toužil ukázat jejich sílu, způsobit převrat a zbavit se pronásledovatelů z řad lovců. To ho vedlo k několika zásadním rozhodnutím, kdy přeměnil své dobré kamarády ale i rodinu mimo žen, včetně svých synů, přičemž jeden z nich přeměnu nepřežil. Nashromáždil celkem přes 20 vlkodlaků, kteří zaútočili na menší osadu Risør a vyvraždili zde skupinu lovců, kteří se vraceli do Osla ze své mise.

 

Se svou skupinkou pojmenovanou Lokiho synové, kdy ztělesňovali vizi Fenrira, rozséval hrůzu v severských zemích než se některé jejich frakce dostaly do Ameriky, kde stále existují a věří v příchod vyvoleného vůdce, který je vyvede na světlo a pomůže jim splnit jejich sen - vládnout světu. S tím se pojí i to, že si vybírají určité lidské muže, které přeměňují, aby je uvedli mezi sebe. Bjørn byl zabit v roce 1961 a jeho lebka je k nalezení ve Vatikánu u Bratrstva.

Slabiny a lov vlkodlaků

Lov vlkodlaků existuje snad od té doby, kdy se vlkodlaci rozhodli terorizovat lidské obyvatele planety. Některé lovecké organizace po světě byly speciálně vytvořeny kvůli nim a specializují se pouze na jejich zabíjení. Přesto většinou se jimi zabývají jakékoliv organizace a někdy i pouhý nadšenci, kteří se považují za vyvolené superhrdiny z románů nebo filmové předlohy. Zabít vlkodlaka bývá velmi těžké - jsou silní, mrštní a regenerují se, navíc mají zvýšenou citlivost jednotlivých smyslů, což jim poskytuje velkou výhodu. Je lepší je zabíjet v jejich lidské podobě nežli vlkodlačí, kdy jsou desetkrát nebezpečnější.

  • Stříbro v krvi/mase - pro vlkodlaky je snad tím  nejnebezpečnějším, co se jim může do těla dostat (mimo Vlčího oměje). Odtud vychází i pověra, že vlkodlaci nesnesou stříbro a nemohou se ho dotknout, i když se to týká pouze experimentálně vytvořených jedinců. Slitina stříbra dráždí jejich maso, mají pocit, že se jim propaluje skrz tělo - někteří vlkodlaci byli trestáni tím, že se jim do odhaleného masa vypaloval cejch za pomocí stříbrných odlitků. Jde o to, že jejich přirozeně horké tělo se snaží udržet vyšší teplotu a tím pomáhá stříbru se částečně roztavit, což se začíná dít po několika hodinách. Jakmile se dostane do krevního oběhu, působí jako jed a je velmi těžké zraněného vlkodlaka zachránit. Je zapotřebí stříbro z těla odstranit a většinu napadených krevních buněk odsát a nebo je vyhostit z těla pomocí speciálních odvarů, kdy vlkodlak jed vyzvrací. Napadená krev silně zapáchá. Jejich regenerace bývá v takových to případech velmi pomalá a hojí se jako obyčejní lidé.

  • Vlčí oměj - nebezpečná látka, která je pro vlkodlaky stejně problematická jako pro normální lidi oleandr. V menším množství vyvolává nevolnost, silnou dezorientaci a halucinace, v o něco větším množství (cca 1 čajová lžička smíchaná v čaji) je dokáže zabít prostřednictvím silných bolestí. Ve chvíli, kdy je krev napadena omějem, zbarví se do černa, obvykle se spouští z nosu i očí a tělo vlkodlaka se ji snaží vypudit zvracením. Oměj se rychle rozšiřuje do celého těla a smrt bývá rychlá, přibližně do deseti minut od pozření, nástup účinků je již po třech minutách.

  • Lovci a lovecké zbraně - tato kombinace je nebezpečná, neboť se jedná o vycvičené lovce s upravenými, mnohdy očarovanými zbraněmi. Pokud je vlkodlak uloven ve své vlčí podobě a zabit, automaticky se vrací zpět do své lidské podoby.

  • Odstranění kletby - i v případě nakaženého, tj. pokousaného vlkodlaka, může čarodějnice provést odstranění kletby, které však bývá velmi namáhavé, zdlouhavé a bolestivé. Zvláště pokousaní vlkodlaci, u nichž se objevila schizofrenie či jiná forma mentální nemoci, se mohou úplně zbláznit a přestat odlišovat realitu od výplodu své fantazie. Bestie nelze vrátit do původní formy ale pokus o odstranění kletby může jejich potíže zmírnit, v některých případech však naopak posílit, což vede k nekontrolovatelné touze po prolévání krve.

  • Smrtelná zranění neslučitelná se životem - upálení, utopení, různé druhy mučení a podobně, které jejich regenerace není schopna zaštítit.

VLKODLACI 4-4.png
bottom of page