top of page
LOVCI 4-1.png

Historie lovců a organizací

Boj s nadpřirozeným nepřítelem sahá do hlubin lidských dějin i samotných, nyní již rozprášených civilizací. Ať se podíváme kamkoliv, budeme evidovat zmínky o různých skupinách lidí nebo vylepšených bojovníků, kteří měli za úkol chránit lidstvo před zkázou. Už ve starověkých civilizacích se nachází úryvky o věčném boji s čarodějnicemi, démony a vlkodlaky. Ve Starém Egyptě stáli za ochranou obyvatel nejen kněží ale taktéž bojovníci zvaní Medjay, lektvary a kouzly posílení strážci, jejichž potomci sice existují dodnes, jejich síla se pohybuje ve zlomku toho, čím oplývali jejich předci.

Bohužel poměrná většina z dávných institucí se nedokázala ubránit opakovaným nájezdům, povstáním, démonům a dalším útokům, které ukončily jejich existenci. Část z nich, např. anglická a vatikánská si upevnily pozici a fungují již více než milénium, oproti tomu jiné se musí neustále přesouvat nebo se považují za legendy, přestože nebyly zničeny. Především díky myšlence katolického lovce čarodějnic je jejich opora silná v představě ponuře vyhlížejícího muže se značkami a metlami, palcovými šrouby a řetězy, který pálí a topí nevinné a vinné, aby našel pravdu. Díky Kladivu na čarodějnice se mezi příslušníky lidské rasy rozmohla vidina uznání na pozici lovců a v době rozšíření Malleus Maleficarum byly lovecké organizace vyhledávané celou řadou zájemců - jen někteří měli šanci uspět a stát se opravdovými lovci. Na světě existuje několik různých loveckých skupin, které byly rozprášeny nepřítelem a nebo se zformovaly do větší organizace. Valná většina z nich spolupracuje s Vatikánem a nebo Kongregací sv. Huberta. Každá má svůj vlastní artefakt, z něhož čerpá sílu bojovat proti nadpřirozeným bytostem.

Existují tací, kteří nebyli požehnáni a nestali se právoplatnými lovci. Tito amatéři bojují na vlastní pěst a často se stanou obětí hlouposti, neznalosti a nepřipravenosti.

Hony na čarodějnice tehdy a dnes

Hony na čarodějnice začaly ve středověku, kdy se katolická církev zaměřovala na lidi podezřelé z obcování s ďáblem. Mezi nejstarší patřily čarodějnické procesy ve Valais v roce 1428, které zaznamenal městský písař z Lucernu. Důkazy a metody získávání přiznání vedly ke knize z roku 1475 "Formicarius", která předpokládá, že čarodějnice jsou především ženy kvůli tomu, co autor popisuje jako jejich fyzickou, duševní a morální méněcennost. Papežská bula z roku 1484 výslovně zmocnila stíhání čarodějnic a vůdci reformace toto úsilí horlivě přijali. V kázáních a dopisech Martin Luther v Německu a John Calvin ve Francii a Švýcarsku obhajovali čarodějnické procesy a rozšířily se až do Norska, Itálie, Skotska a Polska.

V tehdejších latinských příručkách se například vysvětlovalo, jak píchat ženám bradavice, aby se zjistilo, zda krvácely; u čarodějnic by se tak prý nestalo. Zákony přijaté králi a místními vládci tyto praktiky zakotvily a učinily z čarodějnictví občanský zločin souzený u soudů a trestaný smrtí. Většina cílů evropských čarodějnických procesů byli zranitelní lidé - zbídačení, vyvrženci a lidé s duševními problémy, či jinak se odlišující, např. i barvou vlasů.

Aktivisté v dnešní době doufají, že upozorňování na tyto čarodějnické procesy jako na justiční omyly by mohlo ovlivnit chování těch, kteří stále pronásledují ženy a dívky jako čarodějnice. V zemích včetně Indie, Ghany, Tanzanie a Papuy - Nové Guineje mohou být ženy všech věkových kategorií mučeny, lynčovány nebo drženy v táborech za údajné způsobení sucha nebo očarovávání či uhranutí lidí. V Saúdské Arábii byla v roce 2009 zřízena policejní "Protičarodějnická jednotka" a trest smrti za čarodějnictví nezůstává jen v knihách.

LOVCI 4-2.png

Výcvik potenciálních lovců

Ať už se jedná o doby dávno minulé nebo o současnost, stát se lovcem není jednoduché, jak by člověk řekl. Ba naopak - představuje to mnoho let tréninku, někdy i celá desetiletí a i znalý lovec se učí prakticky po celý svůj život, neboť žádný není natolik znalý všeho. Většina loveckých organizací si vybírá z řad mladých chlapců, sem tam i dívek, kteří často žijí na ulici nebo o svou rodinu přišli při útoku a nějakým zázrakem se jim podařilo přežít. Najdou se však i čistě lovecké rody, kteří v tomto oboru pokračují a jejich úkolem je zplodit potomky, kteří rodinu proslaví. Mnoho z nich si zakládá na tzv. 'čisté krvi', kdy svazek manželský uzavírají pouze s dalšími lovci z loveckých rodin, nikoliv z cizinci zvenčí. Tato tradice byla zrušena po Druhé světové válce a organizace jsou nyní otevřeny všem bez ohledu na původ, pohlaví nebo sexuální orientaci. Některé dělají nábory v sirotčincích, na školách nebo v armádě. Probíhá vždy dvakrát za rok a mezi lovci bývá pojmenován jako Sklizeň.

Jak bylo řečeno, výcvik trvá několik let a obvykle se začíná od útlého věku cca kolem 5-6 let, kdy se děti seznamují s nadpřirozenem pomocí základní výuky, kde se taktéž učí číst, psát a počítat. Přibližně ve věku 7 let začínají s prvními fyzickými tréninky. To se týká většinou dětí, které jsou potomky lovců. Starší děti, obvykle sirotci nebo přeživší, začínají s učením kolem 10 let a výš. Jejich výuka bývá náročnější a začíná už od šesté ranní hodiny, přičemž končí kolem desáté večerní. Do 13 let se učí všemu včetně boje, léčení, výrobě zbraní a dalším aktivitám, podle kterých se začnou projevovat jejich predispozice. Jejich cestu, kterou se vydají a budou ji po zbytek života vykonávat, jim poté vyjeví Ústa při ceremoniálu Pravdy - to určí, která z pěti frakcí bude jejich životním údělem. Proti Ústům se nelze odvolat, jejich odpověď je ryzí pravdou. Ústa jsou uctívaná pro své schopnosti a původ, jedná se totiž o duši svatých usídlených v těle vybraného hostitele. Někdy se jim říká Hlas boží.

Od ceremoniálu Pravdy, kdy získá své základní schopnosti, se učí pouze se svými bratry a sestrami, kterým byla vybrána stejná cesta. Jejich denní rozvrh je uzpůsoben jejich přirozenosti - bojovníci se zaměřují především na boj, ochránci na léčení kombinované s bojem, assassini mají na starosti rychlé zneškodnění protivníka, tvůrci se učí vyrábět lovecké zbraně s prvky magie a knihovníci se věnují exorcismu a rituálům.

Lovecké organizace - Kongregace sv. Huberta

Kongregace Huberta.png

ZALOŽENA nebo spíše obnovena byla léta páně 1349 při šíření Velké morové epidemie po celé západní Evropě.​

ZAKLADATELEM, který dlouhá léta vedl Kongregaci v boji proti temným silám, byl Zion Creighton, dříve věrný rytíř královského majestátu. Později byl pasován na lorda z Northamptonshire.​

V ROCE 1665, kdy Anglii zasáhla další morová rána, z původního počtu 238 členů zůstalo pouhých 96. Tito zbývající členové se pokoušejí nalézt a vycvičit nové bojovníky, kteří jim pomohou zachránit svět před zkázou, která se blíží.​

DNEŠNÍM DNEM není jejich celkový počet znám, neoficiálně se pohybuje kolem necelých 2 000 členů.

MOTTO: Though I walk through the valley of the shadow of trauma, I will fear no concussion.

Z historie Kongregace

Co pověstí skutečně není, je pravda o Zionu Creightonovi. Jeho původ je doložen pouze sbírkou memoárů tajně sepsanými otcem Carthelem, zpovědníkem a prvním knihovníkem Kongregace mezi lety 1350 až 1388, kdy sir Creighton vydechl naposledy ve věku 66 let. Jiné dochované zmínky nejsou, sir Creighton se snažil o sobě zanechat co nejméně stop, což v jeho případě znamenalo odloučit se od rodiny, především pak od manželky a dcer, zatímco syny vzal s sebou do Barnwellu, kde byla Kongregace původně založena jako Řád archanděla Gabriela, než se později přemístila do Westminsteru pod jménem Řád sv. Petra, dokud se z něj v roce 1488 nestala Kongregace sv. Huberta na znamení patrona lovců, což je jméno, které vydrželo do současnosti. Sídlo je umístěno nejen pod opatstvím ale taktéž pod celou čtvrtí, kde vede série spletitých uliček a monumentálních místností, které jsou vysoce zabezpečené proti otřesům nebo záplavám. Výstavba celého systému trvala přes sto let.

V Creightonových memoárech se lze dočíst o setkání s archandělem Gabrielem na jaře v roce 1345. V blízkosti Westminsterského opatství se mu před očima z čista jasna zjevil autoritativně vyhlížející postava nejasných rysů, které mohly býti jak mužské, tak ženské, jejíž aura nutila Creightona pohlédnout kamkoliv, jen ne na ni. Ihned věděl, že tato bytost není z tohoto světa, přesto se proti němu neodvážil pozvednout meč. Za pokleku naslouchal melodickému hlasu, který k němu promlouval odevšaď a zároveň odnikud. Jako by se rodil v jeho hlavě. 

"Mé jméno je Gabriel, Levá ruka boží. Jsem ten, kdo ochraňuje lidskou rasu, aby se přiblížila dokonalosti v očích našeho Otce.

To On mě pověřil vybrat toho, kdo zastane můj úkol na Zemi a zabrání šíření temných sil a následnému pohlcení božského výtvoru.

Toto jest tvým úkolem od těchto časů do dob, než-li spočineš se svými předky v Edenu." 

Před Creightonem se zjevil obyčejný pohár bez rytin a drahých kamenů, jen se zvláštním barevným leskem na povrchu, naplněný zlatavě se lesknoucí tekutinou, která každou chvíli měnila svůj odstín s perleťovými odrazy. Nedokázal pojmenovat žádnou z barev, každou chvíli se hladina změnila, jako by žila vlastním životem. Tehdy ho Gabriel vyzval, aby se napil. Jednoduchý kalich, nijak nezdobený, přiložil k ústům a napil se toho, co později označoval za archandělovu krev. Než jej však stihl vrátit nazpět do rukou božského stvoření, Gabriel zmizel.

Tento pohár, v historii a mýtech známý jako Svatý grál, již několikrát spatřil světlo světa, naposledy za dob krále Artuše, který společně se svými přáteli a věrnými rytíři, založil díky zjevení, první loveckou organizaci v Británii - Rytíře kulatého stolu. Ten byl předchůdcem současné Kongregace, historické prameny o bojovnících proti temnotám však byly zničeny a tak se dochovalo jen několik útržků. Jedněmi z důležitých členů byli sir Percival, zakladatel rodiny Grailových, jehož úkolem bylo střežit Svatý grál a ochraňovat ho - díky ústně předaným historkám a pověstech bylo jeho jméno později zaměněno za Lancelotovo a chránění kalichu se změnilo v cestu za jeho hledáním; Galahad, který pomáhal Percivalovi než ho nahradil jakožto ve funkci knihovníka; a Gawain, který podobně jako ostatní rytíři založil další z nejdůležitějších rodin mezi lovci, rod Everdeenů, jejichž členové pravidelně zastávají post v Malé radě nebo ve Svatém conciliu.

Kalich byl znovu pečlivě uschován, tentokrát do místnosti nazvané Svatyně, ke které mají přístup pouze takzvaní Strážci - dva vybraní členové Kongregace, kteří jsou za své služby pasováni na rytíře. Kdokoliv jiný by se pokusil do místnosti vniknout, zemřel by příšernou smrtí, jak dokazuje několik záznamů na zdech před Svatyní, kde jsou na jedné straně vypsaná jména Strážců, zatímco na druhé jména těch, kteří se rozhodli pokoušet osud. Strážci po složení slibu, kdy přísahají, že budou chránit Svatý grál a nikdy o něm nevyzradí žádné informace, získávají titul a nové pojmenování po prvních hlídačích - siru Percivalovi a siru Galahadovi, ať už se jedná o muže či ženy, kteří zastávají tuto funkci. Mezi ostatními se těší veliké úctě a jejich těla jsou pohřbena se vší poctou, jaká náleží svatým nebo královské rodině. Nad jejich hlavami jinak visí prokletí. Pokud vyřknou tajemství či jeho část někomu jinému než-li svému nástupci, pak nejenže zemřou v mukách bolestivou smrtí, ale i jejich potomci nenajdou klidu a budou trpět společně s nimi. Proslýchá se, že je bude pronásledovat smůla do doby než zešílí a sami si vezmou život. Strážci také mají za úkol dát napít z kalichu každému, kdo úspěšně zakončí studium v boji proti nadpřirozenu, aby se oficiálně stal lovcem. Tento ceremoniál se nazývá Přerodem nebo také Dospělostí a bývá zakončen nocí plnou oslav, které předchází vytetování znaku Kongregace na srdce (dříve magické cejchování).

Výcvik a hierarchie

Kongregace měla vždy slabost pro osiřelé děti s bojovným duchem a potomky loveckých rodin z anglického zázemí. Překvapivě jen málokterý Ir nebo Velšan se dostal mezi ně, zato Skoty se to tam jeden čas hemžilo. U dětí lovců začíná příprava na loveckou kariéru v pěti letech, do té doby se o ně starají rodiče nebo chůvy, obvykle Ochránkyně nebo Knihovnice, kterým se na této pozici říká Večernice podle toho, že s dětmi zůstávají celý den až do první hvězdy, která vyjde na obloze. Pokud jsou rodiče na misích, zaskakují za ně tzv. Jitřenky, které děti hlídají po celou noc, dokud na obloze nezůstane poslední hvězda. V devadesáti procentech případů se jedná o ženy, které mají za sebou porod a výchovu vlastních dětí. Mimo jiné tím posilují pouto s celou Kongregací napříč jednotlivými frakcemi.

V pěti až šesti letech začínají potomci lovců s takzvanou Přípravkou, kdy se učí číst, psát, počítat a poprvé se setkávají s nadpřirozenem formou mýtů, pověstí a folklóru z různých koutů jednotlivých zemí. Vše funguje formou klasické výuky jako v normální škole, kdy se začíná od deváté hodiny ranní a končí se mezi čtvrtou až pátou hodinou odpolední. Ve výuce nesmí chybět ani procvičování anglického jazyka a cvičení na posílení fyzičky. V sedmi letech se více apeluje na fyzické tréninky, trénuje se především běh, skoky a začíná se s prvními výukami boje beze zbraně. Kolem desátého roku života se přidává druhá skupina sestávající ze sirotků, kteří podléhají zrychlené výuce. Ta začíná od půl osmé a končí v půl sedmé odchodem na hromadnou večeři. Bývá tradicí, že mezi sebou potomci lovců a sirotci s přeživšími soutěží, což vede k mnoha konfliktům, které končí zraněními. Rivalita je běžnou součástí výuky přibližně do třinácti let, kdy se obě skupiny účastní ceremoniálu Pravdy. Do této doby by měli ovládat nejen základy boje včetně zbraní na blízko a dálku, ale také léčení, rozeznávání několika léčivých a jedovatých bylin, orientaci se v prostoru, spoléhání na instinkt, jazykovědu a odemykání zámků či základní kovářské dovednosti.

Ceremoniál Pravdy je důležitou součástí každého lovce v Kongregaci a je jakýmsi prvním bodem v jejich dospívání. Účastní se ho všichni lovci včetně Malé rady a Svatého concilia, které dohlíží na to, aby vše proběhlo v pořádku. Ústa zvolí budoucnost mladistvých lovců a určí díky jejich předpokladům, jakou roli budou dále zastávat a ke komu půjdou do učení. Do této chvíle se nespecializovali. V následujících čtyřech letech se účastní intenzivního výcviku pod dohledem členů Malé rady a učitelů. Přibližně v sedmnácti letech při zimním slunovratu jsou posláni do terénu a pod dohledem začínají s prvními úkoly. Poslední úkol je jim vždy zadán vůdcem dané frakce a obvykle se jedná o vyhledání nadpřirozeného tvora, kterého je třeba správně identifikovat, vyrobit zbraň pro jeho zabití a vykonat samotný akt popravy. Každý, kdo tento závěrečný test přežije, je předveden před Ústa a zde se rozhodne, zda je hoden stát se plnohodnotným lovcem či nikoliv. Všichni ti, kdo rituálem projdou, se napijí z Kalichu, aby jejich schopnosti zesílily a projevily se naplno. Poté ještě získávají magický cejch, což je nejvíce bolestivý zážitek, jaký podstoupí - zaživa je jim otevřen hrudník a cejch vypálen na tlukoucí srdce. Při tomto aktu na jednu minutu umírají - říká se, že v tomto okamžiku k nim promlouvá archanděl Gabriel a posvětí jejich budoucnost. V moderní době se lovci v Kongregaci tetují inkoustem s vysvěcenou vodou.

Cillian Hamish Cromwell 2-1.png

Bojovník

Lovci MR - Blanche.png

Ochránce

Lovci MR - Faith.png

Assassin

Lovci MR - Deirdre.png

Knihovník

Lovci MR - Ezekiel.png

Tvůrce

Nedílnou součástí chodu Kongregace je Malá rada, která se skládá z těch nejlepších a nejsilnějších zástupců jednotlivých frakcí. Mají na starosti povyšování lovců v hierarchii, pověřují Hledače, aby pátrali po nových talentech, dohlížejí na zkoušky a ceremonie včetně mnoha dalších potřebných záležitostí. Sami se vydávají do akce na žádost Svatého concilia, které je jejich svrchovaností. Do Malé rady jsou lovci voleni, o jejich volbě však nerozhoduje Ústa ale všichni dospělí lovci, kteří prošli obřadem Přerodu. Volbu nakonec schválí či zamítá concilium. Volí se vždy o zimním slunovratu a volba probíhá každý rok. V případě náhlého úmrtí je post obsazen sekundantem, kterého si zástupce Malé rady při jmenování vybral.

Tvůrce

Lovci MR 2022 - Rikki.png

Bojovník

Lovci MR 2022 - Juliette.png

Ochránce

Lovci MR 2022 - Nikeeta.png

Assassin

Lovci MR 2022 - Wyatt.png

Knihovník

Lovci MR 2022 - Aaron.png

Tvůrce

Malá rada tvořená v současnosti

Svaté concilium neboli Rada starších, jak se jí také říká, je tvořena těmi nejzkušenějšími lovci, kteří již aktivně neloví a ani nevyučují mládež. Je pocta být zvolen do této rady, neboť to také znamená povýšení mezi svaté, jakmile nadejde jejich čas, byť nic z toho není oficiální. Do concilia bývají zvoleni nejstarší zástupci s mnohými zásluhami, kteří se nikdy neprovinili proti zákonům a předpisům Kongregace, nikdy nebyli trestáni (mladické prohřešky se nepočítají) a všechny jejich lovecké trofeje jdou ruku v ruce s nařízeními. Nesmí se provinit zabitím svého druha, pokud se nejedná o boj na život a na smrt nařízený conciliem nebo zkrácení utrpení umírajícího, a dobro a budoucnost Kongregace je jejich prioritou nad vším ostatním. O jejich povýšení do concilia rozhodují Ústa. Schází se vždy při každém slunovratu, kdy se pořádá ceremoniál Pravdy, a při závažných porušeních, kde je Malá rada nekompetentní k rozhodnutí či soudu.

Lovci - Barnaby.png
Lovci - Beatrice.png
Lovci - Sybil.png
Lovci - Leofric.png
Lovci - Uric.png

V současnosti není známo, kdo tvoří Svaté concilium

Lovecké organizace - Bratrstvo Ruinam Draconis

Bratrstvo Bratrstvo Ruinam Draconis.png

ZALOŽENA byla léta páně 313 v době zrovnoprávnění křesťanství v Římské říši.

ZAKLADATELEM, který s největší pravděpodobností řád přeorganizoval pod křesťanskou vírou, byli dle všeho svatý Miltiades a Servius Vitulus v době, kdy přestávalo být křesťanství pronásledovanou vírou.

V ROCE 1482 Giovanni Battista Cybo přeorganizoval řád pod svou rukou a později již pevně pod rukou papeže, když na jeho pozici nastoupil, jako Innocent VIII.

DNEŠNÍM DNEM je existence organizace takřka zapomenuta, přesto se naleznou aktivní respektovaní členové.

MOTTO: Sono un cacciatore nato, come mio padre, mio nonno e ogni uomo della mia famiglia prima di loro.

Z historie Bratrstva

Co se dělo před zrodem Ruinam Draconis, někdy též zvaném Ordo Dracon, se nedochovalo, ať už díky času či neochotě jeho členů skrze staletí. Co však nejvyšší kruhy ví, že se zrodili z původních Cohors Dacorum působící stovky let v Římské říši a možná i dlouho před tím. Smrtelní muži bojující předem prohranou bitvu, než se jednomu jejich členu Serviu Vitulovi zjevila bytost otřásajíc základy jeho víry. Archanděl Michale byl jak překrásný, tak strašlivý, jak mocný, tak milý.

„Na Nebi srazil jsem a svázal na tisíc let draka – toho dávného hada, zvaného ďáblem a satanem, který svádí svět.

Neklaňte se šelmě a nepřijímejte její znamení. Srazte každou temnou sílu, která by chtěla svádět a škodit lidskému plemeni.

Buďte mými nástroji na tomto světě.  Buďte mým Ruinam Draconis, neboť bez přívrženců je pouze mrzkým hadem.“

- Giovanni Battista Cybo, výňatek z pamětí

Servius se dal do rukou Michaela, který jej zabalil v obvazy a překryl Turínským plátnem. Byla to smrt, která jej objala, ale také život, nový život, který od té doby měl on a jemu podobní žit. Když se mu navrátilo vědomí, archanděl byl pryč, ale plátno zůstalo. Když řady lovců vzrostly, začal Řád praktikovat zkoušky, které měly buďto aspiranta vyřadit, či připravit na útrpné znovuzrození.

Turínské plátno se stalo nejstřeženějším pokladem lovců, nebyl to jen způsob, kterým rozšiřovali své řady, ale také znakem jejich spravedlivého cíle a božského původu. Alespoň to se říká členům Bratrstva. Jen papež a několik nejvyšších členů ví, co by se stalo, kdyby plátno získal služebník Satana, všichni by se stali jeho otroky a změnili svět v to, čemu se snaží zabránit.

Řád se během staletí odklonil od papežského stolce, když začala být pozice svatého otce příliš vrtkavá. Z bojovníků pod nejvyšším služebníkem božím se stali služebníci lidu a ideálu křesťanství. To však nemělo dlouhému trvání, kdy se na pozici mistra dostal Giovanni Battista Cybo, který se později stal také papežem. Nyní bylo Bratrstvo plně pod kontrolou papeže skrze Summis desiderantes affectibus, započal Cybo drsné hony proti čarodějnicím.

Jakožto nejstarší přežívající skupina lovců si potrpí na tradice, některými možná považovanými za archaické. Do Bratrstva jsou přijímáni pouze muži bez výjimky. Téměř všichni jsou v Bratrstvu od narození až do smrti. Málo kdo se díky tajnosti řádu zvládne přidat později a díky nebezpečí povolání se jen zlomek dožije doby, kdy by zvažoval odchod. Pokud už někoho z lovců napadne možnost odejít, je to jen chvilková představa, díky zakořeněnému fanatismu zrozeném z celého života plného oddanosti, přísných trestů a víry v Boha.

Adepti jsou od útlého dětství cvičení k boji s jejich nepřáteli, ale také učeni jak zapadnout a nevyčnívat mezi obyčejnými lidmi. Nejdůležitějším rozdílem v běžném životě lovců by pak byl nejspíše sňatek. Ten je spíše výsadou, která se ale po jeho povolení stává povinností, ale nejde o zrovna šťastně či naplňující svazky. Ženy jsou pro Bratrstvo potřebné jen pro jednu věc - plození dalších lovců, proto je většina svazků předem dohodnuta a pod přísným dohledem, kdy se partneři spolu nestýkají na dobu delší než nutnou k početí potomků. Chlapci jsou následně začleněni do řad neofytů a dcery odloženy do klášterů. Další nepříjemnou věcí je, že žena bývá vždy pochována s manželem, aby lovce doprovodila do posmrtného života a mohli tam žít spolu šťastně, což bývá často předčasné o desítky let.

Členové Bratrstva jsou mnohdy až fanaticky oddaní své věci a tak není neslýchané, aby prostě jen tak někoho zavraždili na veřejnosti, pokud si jsou jistí že jde o nečistou zrůdu jednajíc proti lidské rase. Je také běžné, aby zcizili artefakt a urychleně se s ním vrátili do Vatikánu jen z podezření, že by mohl být použit k čemukoli nekalou. Zároveň jsou pyšní a hrdí na svůj původ a často se považují za nadřazené ostatním organizacím lovců, od kterých poté požadují podřízení a úctu, které se jim často nedostává a tak vznikají pouze spory.

Výcvik a hierarchie

Hierarchie Ruinam Draconis si dlouhou dobu zachovala organizaci římské legie, avšak s poslední reorganizací se modernizovali přes rytířský řád až po soudobou loveckou společnost, s jakou fungují do dnešních dob.

 

  • Papež – vůdce Bratrstva, není lovcem, pouze člověkem, avšak vede celou organizaci.

  • Mistr – nejvyšší lovec, hlavní autorita nad všemi ostatními, může jej odvolat a dosadit pouze papež.


 

Pět mistrových prstů, nejlepších lovců ve svém oboru, jde o nejvyšší radu, která přebývá ve Vatikánu a na lov vyrážejí jen velice zřídka.​

  • Invictus [Neporažený] - Bojovník

  • Medicus [Léčitel] - Ochránce

  • Occultatum [Skrytý] - Assassin

  • Omniscius [Vševědoucí] - Knihovník

  • Excogitatoris [Architekt] - Tvůrce


Zbylí členové jsou řazeni dle zásluh a odsloužených let v Bratrstvu.

  • Superior – veteráni a nejstarší z lovců, často působí už jen jako učitelé, jejich zkušenosti jsou potřebné k přežití Bratrstva.

  • Dux – lovci honosící se velké autoritě, organizují velké skupiny pro nebezpečné lovy.

  • Monsignore – obávaný bratr nejen schopnostmi ale i vírou, díky čemuž mohou vyrážet na lov i sami.

  • Magistrát – lovec a veterán mnoha lovů, který prokázal svou hodnotu a je mu dovoleno i přikázáno pojmout manželku vybranou Bratrstvem.

  • Akolyta – člověk, který přežil rituál změny a stal se plnokrevným lovcem.

  • Neofyta – adept, který ještě nepodstoupil zkoušku a rituál k proměně na lovce.

Lovci Bratrstvo - Cristoforo.png

Bojovník / Invictus

Lovci Bratrstvo - Vettorio.png

Ochránce / Medicus

Lovci Bratrstvo - Giovannozz.png

Assassin / Occultatum

Lovci Bratrstvo - Battista.png

Knihovník / Omniscius

Lovci Bratrstvo - Gualtieri.png

Tvůrce / Excogitatoris

Schopnosti lovců

Bojovník

Základní:

  • Boj beze zbraně

  • Boj se zbraní [blízko/dálka]

  • Odolnost

Bonusové:

  • Střelba

  • Síla

  • Vytrvalost

  • Stopování

  • Instinkt

  • Předvídání úmyslů

  • Zesílené smysly

​​

Max 3 bonusové schopnosti

Ochránce

Základní:

  • Regenerace

  • Léčitelství

  • Boj se zbraní [blízko/dálka]

Bonusové:

  • Čtení myšlenek

  • Empatie

  • Instinkt

  • Manipulace emocí

  • Boj beze zbraně

  • Deja vu

  • Detekce lži

​​

Max 3 bonusové schopnosti

Assassin

Základní:

  • Obratnost

  • Předvídání úmyslů

  • Boj se zbraní [blízko/dálka]

Bonusové:

  • Maskování

  • Otupení smyslů

  • Otevírání zámků

  • Zlodějství

  • Vidění ve tmě

  • Rychlost

  • Znalost jedů

​​

Max 3 bonusové schopnosti

Knihovník

Základní:

  • Lingvistika

  • Kryptografie

  • Exorcismus

Bonusové:

  • Znalost bylin a jedů

  • Znalost bestií

  • Léčitelství

  • Znalost rituálů

  • Orientace v mapách/místopis

  • Uchovávání loveckých tajemství

  • Vnímání nadpřirozena

​​

Max 3 bonusové schopnosti

Tvůjrce

Základní:

  • Výroba loveckých zbraní

  • Boj se zbraní [blízko/dálka]

  • Kovářství

Bonusové:

  • Boj beze zbraně

  • Odolnost

  • Výroba artefaktů

  • Pyrokineze

  • Vytrvalost

  • Výroba loveckých pastí

  • Síla

​​

Max 3 bonusové schopnosti

Grimm

Základní:

  • Zrak

  • Boj beze zbraně

  • Boj se zbraní na blízko

  • Boj se zbraní na dálku

  • Síla

  • Odolnost

  • Zesílené smysly

  • Znalost bestií

Bonusové:

  • -

​​

Grimmové nemají žádné bonusové schopnosti, jejich schopnosti jsou silnější než u ostatních lovců.

Něco o Grimmech

Grimmové jsou speciálně nadaní lidé, kteří mají neuvěřitelné schopnosti za hranicí běžných lovců, kdy jsou například schopni vidět pravou podobu nadpřirozených bytostí, i když si to nepřejí. Po staletí si Grimmové vzali za úkol hlídat a lovit populaci nejrůznějších bestií a chránit normální lidi před neznámou hrozbou, která je obklopuje. Jako nadpřirozeně zmocnění lovci a bojovníci spravedlnosti jsou Grimmové ve světě nadpřirozena všeobecně obávaní. Jejich historie sahá hluboko do historie, dle dochovaných informací jsou přímými potomky Ježíše Krista a Máří Magdalény. V čase křížových výprav a honů na čarodějnice jich byla většina pobita a jen málokterý potomek přežil do 21. století. Pokud se však někoho nadpřirození tvorové bojí, pak právě jich, jsou jejich démony, kterými se straší před spaním.

Jejich výrazně posílené schopnosti jdou ruku v ruce s jejich prokletím. Díky tomu, že kolem sebe vnímají tolik nadpřirozena, které je spojeno s kletbami, temnotou, nemluvě o smrti samotné, jsou náchylní k šílenství. Není přesně dáno, kdy se jejich schopnosti projeví, obvykle tomu bývá od patnácti do třiceti let, ve výjimečných případech i mnohem dříve - existuje záznam o pětiletém dítěti, které vídalo monstra. Žádný z nich však nepřežil déle než deset let od objevení svých schopností, neboť často jim začnou jít některé bestie po krku, aby se zbavily smrtonosné hrozby. Často propadají drogám, hlavně opiátům, jiní si sáhnou na život. V 21. století existuje nanejvýš 30 Grimmů, jejich rod je na pokraji vyhlazení.

Slabiny lovců

Jakožto běžní lidé, byť v mnoha ohledech silnější a odolnější, mohou zemřít na smrtelná zranění, infekce či jakékoliv způsoby, které je snadno připraví o život. Pro lovce je však důležitou součástí i čest, která může býti jejich slabinou v momentě, kdy je o ni někdo připraví.

  • Prokleté předměty - často se jedná o očarované předměty nebo artefakty, do nichž byla vložena část démonovy podstaty. Jsou náchylní k tomu se nechat pohltit, pokud se budou v blízkosti předmětu vyskytovat příliš dlouhou a nebo ho dokonce nosit či užívat.

  • Vlkodlačí kousnutí - pro lovce je smrtelné a ačkoliv existují výjimky, kdy se lovec přeměnil na vlkodlaka, bývá okamžitě zabit a jeho jméno vymazáno ze záznamů.

  • Magické rituály - bývají často vyhledáváni pro tyto rituály, při nichž je prolita jejich krev. Čarodějnice či démoni se tak snadno zbaví překážky ve svém působení.

  • Nemoci - hlavně proti moru bývají bezbranní či jakýmkoliv nemocem přenášených krví.

LOVCI 4-3.png
bottom of page