Zákony a povinnosti

Varování na začátek

 • Tato hraje je celkově laděna do temnějšího stylu, čemuž je uzpůsoben požadavek na minimální věk hráčů, tedy 15 let. Mladší ročníky se zde vyskytují pouze a jedině na vlastní zodpovědnost! Každý by si tedy měl rozmyslet, zda je prostředí, ve kterém se naše hra odehrává, vhodné pro něj jakožto hráče. Za psychickou újmu nenese admin tým ani ostatní hráči žádnou odpovědnost.

 • Hráčská postava může během hry přijít k úrazu - psychickému ale i fyzickému. Vypravěč sice nerozdává smrt na potkání, ale je mu povoleno postavu dle situace do jisté míry zmrzačit nebo ji vystavit psychickému nátlaku s následky.

 • Vulgarity, násilí v různých podobách (např. vyvržení vnitřností, popravy, rituální oběti a pod.), erotické akty i další takzvaně NSFW stuff jsou běžnou součástí hry vzhledem k historickému a žánrovému zaměření. Není třeba však popisovat každý výměšek těla, krvavou scénu nebo 'zásun' při odehrávání erotických situací. Saw i pornografické romány si nechte pro vlastní potěšení.

 • Výjimku mohou tvořit akce či příspěvky tvořené osudem (tedy admin týmem), kdy je nastíněna situace. Tyto situace mohou obsahovat velké množství až nechutných detailů, posty však budou obsahovat varování a podrobnosti budou v záložce 'spoiler'.

O základních pravidlech

 • Neznalost neomlouvá. Pravda, která svět provází… Nu, pravděpodobně od nepaměti. Pro každého hráče platí to samé. Neznalost zákonů nikoho neomlouvá - od toho tu jsou, aby sis je přečetl. Existují jisté hranice, za které se nechodí. Které ani malíčkem na noze nepřekročíte.

 • Admin tým je zde od toho, aby hru řídil, aktualizoval registrace, vytvářel vlákna na fóru a otevíral nové možnosti při akcích. A samozřejmě řeší stížnosti nebo problémy, ale taktéž si vyhrazuje právo na vyhození kohokoliv z chatu v případě, že jeho chování nebude v souladu s pravidly slušného chování nebo obecně nařízeními, kterými se tato hra řídí. Nese nejvyšší postavení - jak ve hře, tak na chatu. Jejich slovo je zákonem. 

 • Zakazuje se vyvolávat zbytečné hádky. Vše se dá řešit soukromě. Nepotrpíme si na praní špinavého prádla na veřejnosti.

 • Na chatu se neprobírají jiné aktivní textové hry. V případě, že chcete svou hru prezentovat ostatním hráčům, pak jedině se svolením adminů.

 • Hráč si může tvořit postavy dle libosti, horní limit není nastaven, minimálně však musí mít jednu hratelnou postavu. V sekci #annonce je možné vyvěsit inzerát pro hledané příbuzné / známé nebo na něj reagovat. K dispozici jsou taktéž systémové postavy v záložce "reálie" s nastíněním povahových rysů a minulosti. V případě zájmu je možné kontaktovat adminy a domluvit se.

 • Na sepsání registrace od příchodu na chat je nastavena lhůta 28 dnů. Pokud do tohoto data nebude registrace poslána na mail / schválená na blogu, admin tým má právoplatnou možnost hráče vyhodit z chatu za nedodržení termínu. Na chat má možnost se vrátit až po sepsání registrace.

 • V rámci registrace je možné si rezervovat vybraný (a neobsazený) faceclaim. Pro potenciální hráče / nové hráče bez započaté hry je rezervační lhůta pouze 28 dnů. Pro stávající hráče trvá délka rezervace 56 dnů s následnou možností prodloužení o dalších 28 dnů, tedy na celkem 84 dnů.

 • Hrát se musí primárně za vlastní postavy. Pro ozvláštnění děje je možné využít i systémové postavy a NPC. Hráč však nesmí postavy zmrzačit nebo zabít, či je jinak znehodnotit. Výjimku má admin tým nebo hráč jím schválený.

 • Je přísně zakázáno zabíjet aktivní postavy bez domluvy s vlastníky charakterů. Jedinou výjimku mohou tvořit postavy v seznamu "salemského vraha", které jsou určené pro rozebrání a následné zabití v rámci hry. Zároveň hráč nesmí mrzačit postavu druhému hráči bez předchozí domluvy, přičemž vždy musí zaznít souhlas. Stejná záležitost platí i pro manipulace pomocí schopností u ras.

 • Žádná postava není neporazitelná, všechny do jedné mají své slabiny. Berte to na vědomí.

 • Nelze se objevovat na více místech zároveň, děj se musí plynule posouvat vpřed. Výjimku tvoří akce, na kterých lze souběžně hrát i se základními vlákny na fóru, a memoáry, kde lze odehrávat důležité hry zpětně v čase.

 • Hry s tématem úplňku mohou být započaty už 3 dny před reálným úplňkem do max 3. dnů od jeho průběhu. Pokud tedy úplněk je datován k 28.3., hráč má možnost na toto téma začít hrát již od 25.3. do 31.3. Poté si musí počkat na další úplněk, o němž jsou informace vždy na úvodu. 

 • Dohrávání her je na domluvě mezi hráči. Pakliže se neozývá nebo nereaguje na výzvy, je možné hru ukončit a domluvit si jinou.

O chatu a fóru

 • Chat není platforma určená k hraní, k tomu slouží fórum, jehož odkaz naleznete na úvodní stránce blogu.

 • Na chatu můžete konverzovat o osobních věcech, shánět si někoho na hru, hlásit se na čistku, akce a podobně. Zároveň se zdržujte vulgarit, jakýchkoliv rasistických, sexistických či podobně nevhodných narážek a poznámek. Zároveň doporučujeme vyvarovat se používání CAPS locku, pokud se nejedná o občasné zdůraznění (všeho moc škodí).

 • Hra se odehrává na fóru, kam je třeba si zaregistrovat postavu až po schválení registrace admin týmem. Každá postava musí být registrována pod novým emailem, není možné používat pouze jeden (takové je nastavení fóra, nejedná se o náš výmysl). Ikonku na profil je nutné oříznout do čtverce, jinak se deformuje.

 • Je zde definován minimální počet řádků, aby hra nevypadala jako spam. Minimum je 6 řádků, na které se dá bez problému odpovědět. Maximum je na uvážení hráče, nikomu nebráníme v aktivním se rozepisování.

 • Zákonitě také platí 'křišťálová stěna': Je rozdíl mezi tím, co víte a cítíte vy jakožto hráči a mezi tím, co ví a co cítí vaše postava.

© 2021 by Maryshka a Maerlia. Založeno již od roku 2016, obnova 2021.

Poděkování za texty patří @Maerlia, @Maryshka a @Nath

Další poděkování patří všem hráčům, ať už stávajícím nebo novým, kteří se rozhodli rozšířit náš kolektiv. Bez vaší podpory bychom zde nebyli.

Obsah blogu je zakázáno kopírovat! Jedná se o majetek hráčů a admin týmů.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now