James Mellors | 34 let | Čarodějnice | Sluha v rodině Malachi

Deucalion | Marco Dapper

AlbizziPaolo Buonvino

Bio

Stav: Svobodný

Rodina:

 • pravý otec neznámy

 • Mary Blount – matka

 • George Gorley – adoptívny otec

 • niekoľko nevlastných súrodencov

 • Isaiah Mellors – prvý zamestnávateľ

 • Charlotte Mellors – bývalá snúbenica

Náboženské přesvědčení: Člen puritánskej kongregácie Salemu – jej pravidlá si však prispôsobuje podľa potreby. Niekedy však má aj pochybnosti najmä kvôli existencii jeho nevysvetliteľných schopností.

Vzhled

James je človek, ktorý sa v dave ľahko stratí, čo, samozrejme, veľmi rád a ochotne využíva, ak je nutné počúvať cudzie rozhovory alebo sa stratiť pred strážami. Dokáže to vďaka svojmu pomerne jednoduchému výzoru, ktorý bol už nejedenkrát opísaný ako prostý alebo, v tých viac úprimných chvíľach, mu na rovinu povedali, že vyzerá ako sedliak z farmy. Stratí sa napriek svojej 181 centimetrovej výške a pomerne robustnému telu, ktoré je jednak výsledkom neustálej fyzickej aktivity ako zápasenie a utekanie, a rovnako tak aj omnoho príjemnejších aktivít. A ich výsledkom je aj to, že dámy v ňom vidia silného, vášnivého chlapa a vedia, že noc s ním určite neoľutujú – hoci vždy musí zapracovať aj na svojom čare slova, ktoré je však pomerne hrozné. Podlhovastú tvár ešte viac predlžuje udržiavaná tmavá brada už popretkávaná občasnými šedinami, kým čierne vlasy, väčšinou aspoň trochu upravené, si začesáva mimo čela. Lesklé, orieškovohnedé oči vsadené po stranách drobného, okrúhleho nosa sa neustále mihajú každým smerom, obzerajúc sa po okolí hľadajúc ciele, podnety, informácie aj potešenie a zastavia sa, až keď jedno z toho nájdu. James nosí dva rôzne druhý oblečení. Vo svojom zamestnaní, v ktorej pracuje a kde býva, chodí oblečení slušne v bielej košeli a čiernej veste, aby lepšie zapadol do puritánskej domácnosti. Do ulíc a medzi ľudí však vychádza, pokiaľ je to možné, skôr vo svetlejšom, obnosenejšom oblečení hodné viac salemskej strednej či nižšej vrstvy, pretože ide jednak o pohodlnejšie oblečenie, a jednak viac zapadne do davu, ak si neželá pútať priveľa pozornosti – nehovoriac o tom, že čierne oblečenie je drahá záležitosť.

Povaha

James sa rád druhým prezentuje ako muž mnohých tvárí, ale skutočnosť je aspoň raz o niečo jednoduchšia. Aspoň na prvý pohľad, no čím hlbšie človek ide, tým viac sa všetko komplikuje a stáva menej jednoznačným. Hovorí sa, že život je učiteľom, ale nikto ho na život nepripravil lepšie ako toľko opovrhovaný nevlastný otec-obchodník, ktorý si zgustol na hanbe svojej ženy. „Najnebezpečnejšou osobou na svete nie je ten, kto veľa hovorí, ale ktorý počúva, premýšľa a sleduje.“ A tak sa už odmala malý James učil, ako sa sťať neviditeľným duchom. Ako na seba zbytočne neupozorňovať, stať sa anonymným (ak sa ocitne v dave), stáť pri stene ako socha, kým druhí sa rozprávajú, nechávať si svoje rozhodujúce názory pre seba samého a vždy v správnej chvíli prikývnuť na výroky ľudí lepších od seba, ak sa pýtajú na názor. V podstate sa z neho stal spoločenský chameleón, ktorý mal tridsať rokov nato, aby sa naučil „chodiť s davom“ a zabezpečiť si svojou neznámosťou nielen bezpečie, ale aj privilégiá.

 

Napriek tomu, že by mohol mať možno naviac, keď príde na narábanie so svojím životom, James nikdy nemal príliš veľké ambície ani túžbu po bohatstve a moci. Je úplne spokojný s lukratívnou pozíciou jednej z popredných osobností služobníctva – vyslúžil si ju poctivou usilovnosťou, schopnosťou, diskrétnosťou, vernosťou a donášaním špiny, ktorú sa dozvedel od druhých pri rozhovoroch na tržnici. Samozrejme, niektoré informácie si vždy nechá pre seba ako páku do budúcnosti, ak by sa situácia raz vyvinula v jeho neprospech. Výmenou za to sa môže tešiť ako-takej ochrane a spoľahnutiu sa na jeho pána, že ho vytiahne z problémov, ak je to nutné. A nutné to býva až prekvapivo často, pretože napriek jeho snahe stať sa duchom v niečej domácnosti, oplýva James priam až zázračným talentom priťahovať problémy a dostať sa do nich až po uši. Či už je to porušovanie zákonov, roztržka s ich ochrancami, bitka so strážami či prichytenie pri súloži s vydatou dámou – čo v konečnom dôsledku zvyčajne vyvrcholí volaním stráží a jeho skákaním z okna a následným útekom.

 

Práve jeho hlboká láska k opačnému pohlaviu patrí medzi najväčšie zdroje jeho problémov. Niekedy si totiž nemôže pomôcť a keď zočí pekné dievča či ženu, jeho telo začne byť mocnejšie ako myseľ a než by sa človek nazdal, zrazu sa dejú veci príjemné. Je nutné poznamenať, že James je v skutočnosti drevo, keď príde na konverzáciu, a keby stavil svoje čaro sa rozprávanie a nie čaro vzhľadu, skončil by bez ženy už na zvyšok svojho života. Niekedy však tento problém rieši prakticky a bezpečne – vstúpi svojej vybranej do snov a ukáže jej, čo by ju mohlo čakať, keby sa mu poddala. A poddá. Ľudia ho kvôli tomu považujú za zvrhlíka, ale on sa označuje za „erotického dobrodruha, keď príde na skúmanie intímneho blaha salemských slečien.“

Zlozvyky: Je ťažko ovládateľný erotoman, ktorý sa kvôli tomuto problému stal pravidelných zákazníkom miestneho bordelu – a podľa toho sa aj vyzná v jeho personálnom vybavení. Keď premýšľa, tak zvykne poťahovať nosom, pretože mu to pomáha sa sústrediť. Hoci nechce, rád niekedy počúva za dverami alebo si vypočuje, čo sa aktuálne šušká po uliciach, no inak si všetko necháva pre seba.

Historie

Jamesov príbeh sa začal u znudenej pani Mary Blount, ktorú jej manžel, nie príliš úspešný (a preto dosť nemajetný) obchodník s drevom, okato zanedbával a väčšinu času trávil v lese alebo na cestách. Sám James o tom veľa nevie, pretože rodičia o tom odmietali hovoriť nahlas, ale podľa všetkého sa zdá, že jedného dňa, práve keď manžel nebol doma, v meste spoznala istého muža. Celá jeho identita je dodnes zastretá tajomstvom, neznámy je jeho pôvod, meno i cieľ putovania, keď prechádzal cez mestečko Malton v Yorkshire, kde Mary bývala. Isté je len to, že veľmi rýchlo podľahla jeho kúzlu a výsledkom jednej nepremyslenej noci bol on, James. Dieťa narodené mimo manželstva 17. novembra 1657 bolo čímkoľvek, len nie milovaným či vítaným členom rodiny. Matka často spomínala na krutú bitku, ktorú od manžela dostala ako trest za to, že dieťa nezabila ešte pred pôrodom, no len čo bol na svete, uvedomoval si, že ako obchodník nesmie byť vnímaný ako paroháč. Z toho dôvodu aspoň pred svetom prijal chlapca ako svojho vlastného a dal mu meno Thomas Gorley. V realite však bol na spoločenskom chvoste rodiny i Maltonu, pretože sa rýchlo stalo verejným tajomstvom, že malý Thomas nie je Gorley – ani na to totiž nevyzeral, svojím správaním bol ďaleko výstrednejší a vzhľadom príťažlivejší ako jeho súrodenci. Chlapca preto, ešte keď mal len sedem rokov, poslali učiť sa za kováča do Yorku, no tam príliš nevynikal, a preto sa vrátil domov. Na jeho ôsme narodeniny sa mu však život začal rýchlo meniť a naberať nebezpečný smer. Začalo to nevinnými poznámkami jeho súrodencov, že sa im podozrivo často objavuje v snoch, na čo James reagoval vždy tak, že to jemu sa snívalo o nich. Napätie v domácnosti začalo rásť, sny neprestávali a čoskoro James zistil zaujímavú vec: ak sa v posteli sústredí, dokáže si vyvolať konkrétne sny u seba, pričom do nich zapojí svojich súrodencov, alebo rovno oplývať tie ich. A pokiaľ chcel, dokázal ich nakrátko dokonca udržiavať v nočných morách... Vtedy už nikomu nebolo všetko jedno a otec privolal kňaza, ktorý ho dlho skúmal, ale na nič neprišiel. O deň neskôr však prišli iní, lepšie oblečení a vzdelanejší muži, ktorí mu dávali veľa čudných otázok a pri jeho vystrašených odpovediach, ktorým sám veľmi nerozumel, keď ich hovoril, ho chytali za slovíčka. Malému Thomasovi to napokon došlo. Mysleli si, že je čarodejník a že je obeťou diabla.

Malý vystrašený Thomas sa v podstate ocitol v domácom väzení a jeho rodina v podozrení, že aj oni sú v celej diabolskej veci zapletení. A hoci bol malý, už veľmi dobre rozumel, že ak by sa udalosti neozrejmili, skončili by visieť na slučke ako už mnohí pred nimi. Tej noci sa mu podarilo prešmyknúť oknom z domu von a utiecť. Osemročný chlapec sa nemohol sám dostať ďaleko, čo si uvedomoval, a preto, keď na ceste stretol potulného kazateľa aj s manželkou, nechal zapôsobiť svoje kúzlo roztomilého, leč vystrašeného dieťaťa. Tvrdil im, že sa volá James a že jeho otca zabili zlodeji za kopcom a že ho hľadajú. Dvojica sa ho ujala a priviedla ho do Yorku. V podstate si ho neformálne adoptovali a putoval s nimi po Anglicku dlhých osem rokov, počas ktorých pravidelne chcel skúmať svoje záhadné, diabolské schopnosti (o ktorých radšej mlčal) a rovnako pravidelne sa ich snažil aj potlačiť. Napokon, keď mal šestnásť, jeho putovanie po krajine a kázanie Božieho slova skončilo, keď v Southamptone narazil na Isaiaha Mellorsa, obchodníka už na prvý pohľad ďaleko úspešnejšieho ako jeho adoptívny otec. Nech už na ňom videl čokoľvek, oslovil chlapca s ponukou práce uňho doma – považoval ho za dobre vychovaného a vzdelaného, pretože bol kazateľovým učňom, ale to sa prerátal. James vedel horko-ťažko písať a počítať, a čítať nevedel vôbec, lebo jedinú knihu (Bibliu) im Kazateľ vždy predčítal a nedovolil v nej listovať. Bol by ho vrátil na ulicu, ale jeho manželka ho prehovorila, aby mu doprial základné vzdelanie, pretože chlapec im bude zaviazaný a o to lepšie si plniť svoje povinnosti. Mali pravdu a ďalších šesť rokov strávil ako osobný asistent pána Mellorsa. Keďže obchodoval s exotickým ovocím, niekoľkokrát mu bolo umožnené ho sprevádzať do takých rozprávkových krajín ako Karibik, Južná Amerika, západná Afrika alebo India. Nebol to však len obchod a prísľub lepšej budúcnosti, čo ho držali pri Mellorsovcoch. Ako rástol, stala sa hlavným dôvodom prostredná z ich dcér, Charlotte. Čiastočne spolu vyrastali a hoci bol medzi nimi intelektuálny rozdiel a spoločenská priepasť, dokázali si rozumieť a zblížili sa. Keď mal James dvadsať, dokonca sa tajne zasnúbili a rozhodli sa ujsť z Anglicka. Česť a hlboká vďaka rodine za to, že ho prijali medzi seba, mu však zabránili vykonať taký čin, a preto jej otcovi vyjavil svoje city. 

Prišla očakávaná reakcia. Pán Isaiah všetko zatrhol, dcére strelil výchovnú facku a nevďačného spratka (ako ho sám nazval) vyhnal na ulicu. James, hoci odtrhnutý od svojej lásky, sa však neocitol v absolútnej biede ako kedysi. S Charlotte plánovali každý krok, po malých kúskoch si do banky odkladali malé investície, ktoré po čase rástli a teraz to bolo tak akurát, aby si mohol vybaviť novú identitu (prijal meno svojej lásky ako úctu voči nej i prejav vzdoru voči jej otcovi) a tiež si kúpiť miesto na lodi plaviacej sa do Nového sveta, kde dúfal v nový začiatok. Za nasledujúce roky vystriedal ako sluha hneď niekoľko domácností v New Yorku, Jamestowne a Bostone, no hoci sa učil spoločenským pravidlám, stále tu bol jeden aspekt jeho osoby, v ktorej síce bol samoukom, ale bolo to nekompletné a štrbavé učenie. Jeho mágia. Čo-to sa naučil, ale vedel, že odhalil len malý kúsok toho, čo by mohol dokázať. Potreboval učiteľa a našťastie preňho, bolo tu mesto, kde vešali čarodejnice v takom množstve, že nimi muselo byť posiate. Salem. A tak sa vybral tam v predstave, že raz niekde na ulici narazí na čarodejnicu a tá mu pomôže s jeho problémom. Aby si zabezpečil ako-také živobytie i krytie, pretože obe tieto veci boli v Saleme dôležité, zamestnal sa ako sluha v domácnosti pána Jeremiaha Malachiho, hoci viac ako preňho pracuje pre jeho manželku, pani Leah. Aby si zabezpečil ako-také živobytie i krytie, pretože obe tieto veci boli v Saleme dôležité, pričom opäť pracoval pre jednu zo zámožnejších rodín – hoci len nedávno musel zamestnávateľa vymeniť a aktuálne pôsobí ako sluha v domácnosti pána Jeremiaha Malachiho, hoci viac ako preňho pracuje pre jeho manželku, pani Leah. Je tu už tri roky a celkom sa adaptoval na miestny spôsob života, hoci miestni ho poznajú skôr ako narušiteľa pokoja a mieru a stráže v jeho prítomnosti striehnu na problémy, otcovia skrývajú dcéry a zahanbení otcovia si odpľujú. No učiteľ, ktorý by ho učil, stále v nedohľadne.

Zajímavosti

 • Na tele má zopár jaziev, väčšinou ako pozostatky z bitiek. Na prstoch má niekoľko malých, vyblednutých čiar z pästných súbojov. Na stehne, tesne pri slabinách, má jednu viditeľnejšiu – pripomienka toho, keď sa ho vlastná milenka pokúsila vykastrovať. A jednu má aj na ramene, keď sa postavil na zlé miesto a niečí nôž hodený v hneve netrafil cieľ, ale jeho.

 • Jeho oblečenie má vždy vlastnoručne prišité vrecká, aby sa v nich rýchlo dali skryť rôzne veci.

 • Hoci nepatrí medzi najbohatších ľudí na svete, tak vždy nájde nejakú mincu pre každého žobráka, okolo ktorého prejde.

Schopnosti

Snovač

Základní:

 • Navštěvování snů

 • Ovládání snů

 • Uvěznění ve snu

Bonusová:

 • Předpovídání budoucnosti

Nedostatky

James už jako malý přišel ke svým schopnostem, které se však nerozvinuly do dokonalosti a tak se může stát, že jeho pokusy dopadnou s hroznými následky. Sny ostatních může navštěvovat i bez doteku, stačí myslet na osobu, která však musí být v hlubokém spánku. Ovládání snů mu tu a tam ujede, často se sen promění na značně erotický a dotyčný se může samovolně probudit. Uvěznění ve snu se spíš podobá noční můře, s trochou neopatrnosti by se mohlo stát, že se dotyčný nemusí probudit, ale jedná se o výjimečnou situaci. Předvídání budoucnosti je pro něj více méně novinkou, nebývá si jist, co jeho vize mohou znamenat, obvykle se jedná o několik obrazů, které ztrácí smysl.

Ocenění

© 2021 by Maryshka a Maerlia. Založeno již od roku 2016, obnova 2021.

Poděkování za texty patří @Maerlia, @Maryshka a @Nath

Další poděkování patří všem hráčům, ať už stávajícím nebo novým, kteří se rozhodli rozšířit náš kolektiv. Bez vaší podpory bychom zde nebyli.

Obsah blogu je zakázáno kopírovat! Jedná se o majetek hráčů a admin týmů.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now